Simple LDAP (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (49 entries)

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Basic Settings
gl: Axustes Básicos

en: Advanced Settings
gl: Axustes Avanzados

en: Host
gl: Anfitrión

en: Advanced
gl: Avanzado

en: One day
gl: Un día

en: One week
gl: Unha semana

en: Users
gl: Usuarios

en: Email attribute
gl: Atributo e-mail

en: Port
gl: Porto

en: Server
gl: Servidor

en: One hour
gl: Unha hora

en: Two hours
gl: Dúas horas

en: Configured
gl: Configurado

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Search filter
gl: Filtro de busca

en: Not Configured
gl: Non Configurado

en: PHP LDAP extension
gl: Extensión PHP LDAP

en: LDAP attribute
gl: Atributo LDAP

en: LDAP Server Connection Information
gl: Información de conexión ao Servidor LDAP

en: To use SSL, prepend the host with "ldaps://".
gl: Para empregar SSL, engadir ao host "ldaps://".

en: Use startTLS
gl: Empregar startTLS

en: Directory Information
gl: Información do directorio

en: Leave this blank to bind anonymously
gl: Deixar en branco para bind anónimo

en: Leave this blank to attempt to detect the base DN.
gl: Deixar en branco para intentar detectar o base DN.

en: Search result page size
gl: Tamaño da páxina de resultados de busca

en: Leave this blank to disable paged queries.
gl: Deixar en branco para deshabilitar queries paxinadas.

en: Simple LDAP Configuration
gl: Configuración do Simple LDAP

en: Simple LDAP Server is not configured
gl: O servidor Simple LDAP non está configurado

en: Simple LDAP Server
gl: Servidor Simple LDAP

en: Simple LDAP server configuration
gl: Configuración do servidor Simple LDAP

en: Simple LDAP Role
gl: Rol Simple LDAP

en: One minute
gl: Un minuto

en: Two minutes
gl: Dous minutos

en: Five minutes
gl: Cinco minutos

en: Ten minutes
gl: Dez minutos

en: Fifteen minutes
gl: Quince minutos

en: Thirty minutes
gl: Trinta minutos

en: Five hours
gl: Cinco horas

en: Drupal attribute
gl: Atributo Drupal

en: LDAP Users
gl: Usuarios LDAP

en: Username attribute
gl: Atributo usuario

en: Password attribute
gl: Atributo contrasinal

en: Export selected users to LDAP
gl: Exportar a LDAP os usuarios seleccionados

en: Import from LDAP
gl: Importar dende LDAP

en: Simple LDAP User
gl: Usuario Simple LDAP
