Simple LDAP (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Basic Settings
pt: Configurações básicas

en: Advanced Settings
pt: Definições Avançadas

en: Host
pt: Servidor

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Advanced
pt: Avançado

en: One day
pt: Um dia

en: One week
pt: Uma semana

en: Users
pt: Utilizadores

en: Email attribute
pt: Atributo de Email

en: Port
pt: Porta

en: Server
pt: Servidor

en: One hour
pt: Uma hora

en: Configured
pt: Configurado

en: Read-only
pt: Leitura apenas
