Simple LDAP (7.x-2.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Enabled
fr: Activé

en: Login
fr: Identifiant

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Picture
fr: Image

en: Email
fr: Courriel

en: Basic Settings
fr: Paramètres de base

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Host
fr: Hôte

en: Always
fr: Toujours

en: Never
fr: Jamais

en: Roles
fr: Rôles

en: Success
fr: Succès

en: Advanced
fr: Avancé

en: One day
fr: Un jour

en: One week
fr: Une semaine

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Profile
fr: Profil

en: Email attribute
fr: Attribut email

en: Server
fr: Serveur

en: 1 user | @count users
fr[0]: 1 utilisateur
fr[1]: @count utilisateurs

en: The username of the user
fr: Le nom d'utilisateur de l'utilisateur

en: One hour
fr: Une heure

en: Configured
fr: Configuré

en: Connection Type
fr: Type de connexion

en: Read-only
fr: Lecture seule

en: Not Configured
fr: Non configuré
