Simple LDAP (7.x-2.0-alpha2) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Login
de: Anmelden

en: Password
de: Passwort

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Picture
de: Bild

en: Email
de: E-Mail

en: Basic Settings
de: Grundeinstellungen

en: Advanced Settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Always
de: Immer

en: Never
de: Nie

en: Roles
de: Rollen

en: Signature
de: Signatur

en: Success
de: Erfolg

en: Advanced
de: Erweitert

en: One day
de: Ein Tag

en: One week
de: Eine Woche

en: Users
de: Benutzer

en: Profile
de: Profil

en: Email attribute
de: E-Mail-Attribut

en: Base DNs
de: Basis-DNs

en: 1 user | @count users
de[0]: 1 Benutzer
de[1]: @count Benutzer

en: One hour
de: Eine Stunde

en: Two hours
de: Zwei Stunden

en: Configured
de: Konfiguriert

en: Connection Type
de: Verbindungstyp

en: Read-only
de: Schreibgeschützt

en: Search filter
de: Suchfilter

en: Not Configured
de: Nicht konfiguriert

en: Notification List
de: Benachrichtigungsliste

en: Extra Attributes
de: Zusätzliche Attribute
