Simple LDAP (7.x-2.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Picture
hi: चित्र

en: Email
hi: ईमेल

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Host
hi: होस्ट

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Roles
hi: भूमिका

en: Signature
hi: हस्ताक्षर

en: Success
hi: सफलता

en: Advanced
hi: विकसित

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Port
hi: पोर्ट

en: 1 user | @count users
hi[0]: १ प्रयोक्ता
hi[1]: @count प्रयोक्तायें
