Simple LDAP (7.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Enabled
it: Attivato

en: Login
it: Accedi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: Roles
it: Ruoli

en: Signature
it: Firma

en: Success
it: Riuscito

en: Advanced
it: Avanzate

en: Users
it: Utenti

en: Profile
it: Profilo

en: Port
it: Porta

en: 1 user | @count users
it[0]: 1 utente
it[1]: @count utenti

en: Read-only
it: Sola lettura
