Simple Package Tracking (7.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Other
it: Altro

en: Order
it: Ordina

en: Select
it: Scegliere

en: Notification
it: Notifica

en: Tracking number
it: Numero di tracciamento

en: Tracking numbers
it: Numeri di tracciamento

en: Display tracking numbers of shipped packages.
it: Mostra i numeri di tracciamento dei pacchi consegnati.

en: Carrier
it: Corriere

en: Send an e-mail to the customer
it: Inviare una email al cliente

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
it: Il tentativo di inviare una e-mail a @email concernente l'ordine @order_id è fallito.

en: Fulfillment
it: Completamento

en: Commerce Order
it: Ordine Commerce
