Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Item
cy: Eitem

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Edit
cy: Golygu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Comment
cy: Sylw

en: Items
cy: Eitemau

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: Other
cy: Arall
