Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Item
is: Hlutur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: week
is: vika

en: Comment
is: Ummæli

en: Items
is: Hlutir

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: previous month
is: fyrri mánuður

en: previous week
is: fyrri vika
