Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: week
mr: आठवडा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा
