Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Item
ru: Элемент

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: week
ru: неделя

en: Comment
ru: Комментарий

en: Items
ru: Элементы

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Other
ru: Другое

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: The configuration has been saved.
ru: Настройки сохранены.

en: No items available.
ru: Нет доступных пунктов.

en: for
ru: для

en: Edit item
ru: Редактировать элемент

en: Delete item
ru: Удалить позицию

en: Reservation
ru: Бронь

en: previous month
ru: предыдущий месяц

en: next month
ru: следующий месяц

en: previous week
ru: предыдущая неделя

en: next week
ru: следующая неделя

en: Date and Time
ru: Дата и время

en: available
ru: доступно

en: The item has been deleted.
ru: Пункт был удален.

en: Add reservation
ru: Забронировать

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
ru: Надо сделать: добавить сюда строку описания.
