Simple Reservation (7.x-1.0-beta2) - en to ca translation catalogue (22 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Item
ca: Element

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Name
ca: Nom

en: Save
ca: Desa

en: week
ca: setmana

en: Comment
ca: Comentari

en: Items
ca: Elements

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Final

en: Other
ca: Altres

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: by
ca: per

en: About
ca: Detalls

en: Delete item
ca: Suprimeix l'element

en: Uses
ca: Usos

en: The item has been deleted.
ca: S'ha esborrat l'element.
