Simple Reservation (7.x-1.0-beta2) - en to es translation catalogue (44 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Item
es: Elemento

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Edit
es: Editar

en: This action cannot be undone.
es: Esta acción no se puede deshacer.

en: Name
es: Nombre

en: Save
es: Guardar

en: week
es: semana

en: Comment
es: Comentario

en: Items
es: Elementos

en: Start
es: Comienzo

en: End
es: Final

en: Other
es: Otro(s)

en: Save changes
es: Guardar cambios

en: by
es: por

en: not available
es: no disponible

en: About
es: Acerca de

en: The item has been saved.
es: El elemento se ha guardado.

en: for
es: por

en: Edit item
es: Editar elemento

en: Delete item
es: Eliminar elemento

en: Reservation
es: Reserva

en: reservation
es: reserva

en: Uses
es: Usos

en: previous month
es: mes anterior

en: next month
es: mes siguiente

en: previous week
es: semana anterior

en: next week
es: semana siguiente

en: Save this reservation
es: Guardar esta reserva

en: Are you sure you want to delete the reservation %rid?
es: ¿Está seguro que desea eliminar la reserva %rid?

en: The reservation has been deleted.
es: La reserva ha sido eliminada.

en: The reservation has been saved.
es: La reserva ha sido guardada

en: available
es: disponible

en: Create new item
es: Crear nuevo elemento

en: Maximum number of reservations per person
es: Máximo número de reservas por persona

en: Are you sure you want to delete the item %name?
es: ¿Está seguro que desea eliminar el elemento %name?

en: The item has been deleted.
es: El elemento ha sido eliminado.

en: Previous month
es: Mes anterior

en: Next month
es: Mes siguiente

en: Reservation %rid updated by %name.
es: Reserva %rid actualizada por %name.

en: New reservation %rid added by %name.
es: Nueva reserva %rid añadida por %name.
