Simple Reservation (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Item
ja: 項目

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: week
ja: 週

en: Comment
ja: コメント

en: Items
ja: アイテム

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Other
ja: その他

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: by
ja: 投稿者

en: About
ja: アバウト

en: Delete item
ja: 項目を削除

en: Reservation
ja: 予約

en: Uses
ja: 機能
