Simple Reservation (7.x-1.0-beta2) - en to kn translation catalogue (18 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: by
kn: ಇಂದ

en: not available
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Delete item
kn: ಅಂಶವನ್ನು ಅಳಿಸು
