Simple Reservation (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: week
pt: semana

en: Items
pt: Itens

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Other
pt: Outro

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: by
pt: por

en: No items available.
pt: Nenhum item disponível.

en: About
pt: Sobre

en: for
pt: para

en: Delete item
pt: Eliminar item

en: Uses
pt: Usos

en: The item has been deleted.
pt: O item foi apagado.
