Simple Reservation (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Item
ar: عنصر

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Comment
ar: التعليق

en: Items
ar: أخبار

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Other
ar: آخر

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: by
ar: كتبه

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات
