Simple Reservation (7.x-1.0) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: Name
ast: Nome

en: Save
ast: Guardar

en: Comment
ast: Comentariu

en: Items
ast: Elementos

en: Other
ast: Otru

en: Save changes
ast: Guardar cambeos
