Simple Reservation (7.x-1.0) - en to eo translation catalogue (13 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Name
eo: Nomo

en: Save
eo: Konservu

en: Comment
eo: Komento

en: Items
eo: Eroj

en: Other
eo: Alia

en: by
eo: de
