Simple Reservation (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: week
fa: هفته

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: End
fa: پایان

en: Other
fa: ساير

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: by
fa: توسط

en: About
fa: درباره

en: for
fa: برای

en: Delete item
fa: حذف آیتم

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: The item has been deleted.
fa: مورد حذف شد.

en: Next week
fa: هفته آینده

en: Previous month
fa: ماه قبل

en: Next month
fa: ماه بعد
