Simple Reservation (7.x-1.0) - en to gl translation catalogue (23 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Item
gl: Elemento

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Name
gl: Nome

en: Save
gl: Gardar

en: week
gl: semana

en: Comment
gl: Comentario

en: Items
gl: Elementos

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: Other
gl: Outro

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: by
gl: por

en: About
gl: Información

en: Uses
gl: Usos

en: The item has been deleted.
gl: O elemento foi borrado.

en: Previous month
gl: Mes anterior

en: Next month
gl: Mes seguinte
