Simple Reservation (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (23 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Item
he: פריט

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Name
he: שם

en: Save
he: שמירה

en: Comment
he: תגובה

en: Items
he: פריטים

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Other
he: אחר

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: by
he: ע"י

en: About
he: אודות

en: Delete item
he: מחיקת פריט

en: Uses
he: שימושים

en: The item has been deleted.
he: פריט זה נמחק.

en: Previous week
he: שבוע קודם

en: Next week
he: שבוע הבא
