Simple Reservation (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Item
id: Barang

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Comment
id: Komentar

en: Items
id: Item

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Other
id: Lainnya

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: by
id: oleh

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan
