Simple Reservation (7.x-1.0) - en to lv translation catalogue (23 entries)

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Item
lv: Ieraksts

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: Edit
lv: Labot

en: This action cannot be undone.
lv: Šo darbību nevarēs atcelt.

en: Name
lv: Nosaukums

en: Save
lv: Saglabāt

en: week
lv: nedēļa

en: Comment
lv: Komentārs

en: Items
lv: Vienumi

en: Start
lv: Sākt

en: End
lv: Beigt

en: Other
lv: Citi

en: Save changes
lv: Saglabāt izmaiņas

en: by
lv: Iesniedza

en: About
lv: Par

en: Delete item
lv: Dzēst vienību

en: Uses
lv: Lieto

en: available
lv: pieejams

en: The item has been deleted.
lv: Šī vienība ir dzēsta.
