Simple Reservation (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Item
oc: Element

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: week
oc: setmana

en: Comment
oc: Comentari

en: Items
oc: Elements

en: End
oc: Fin

en: Other
oc: Autre

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: by
oc: per

en: About
oc: A prepaus

en: Delete item
oc: Suprimir l'élement

en: Uses
oc: Usatges

en: The item has been deleted.
oc: L'element es estat suprimit.
