Simple Reservation (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: week
pt: semana

en: Comment
pt: Comentário

en: Items
pt: Itens

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Other
pt: Outros

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: by
pt: escrito por

en: About
pt: Sobre

en: Edit item
pt: Editar item

en: Delete item
pt: Apagar item

en: Uses
pt: Usos

en: previous month
pt: mês anterior

en: next month
pt: próximo mês

en: The item has been deleted.
pt: O item foi excluído.

en: Next week
pt: Próxima semana

en: Next month
pt: Próximo mês
