Simple Reservation (7.x-1.0) - en to ta translation catalogue (16 entries)

en: Status
ta: நிலை

en: Delete
ta: அழி

en: Operations
ta: செயல்பாடுகள்

en: Item
ta: உருப்படி

en: Cancel
ta: விலகு

en: Description
ta: விரிவாக்கம்

en: Edit
ta: மாற்று

en: This action cannot be undone.
ta: இச்செயல் மீளத் திருத்தப்பட முடியாதது.

en: Name
ta: பெயர்

en: Save
ta: சேமி

en: Comment
ta: கருத்து

en: Items
ta: உருப்படிகள்

en: Other
ta: மற்றவை

en: Save changes
ta: மாற்றங்களை சேமி

en: About
ta: பற்றி

en: Uses
ta: பயன்படுத்துகிறது
