Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Item
pl: Element

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Save
pl: Zapisz

en: week
pl: Tydzień

en: Comment
pl: Komentarz

en: Items
pl: Elementy

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Other
pl: Inne

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: The configuration has been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana pomyślnie.

en: for
pl: dla

en: Delete item
pl: Usuń element

en: The item has been deleted.
pl: Pozycja została usunięta.

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
pl: TODO Dodać opis wyświetlany w UI.
