Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Item
tr: Öğe

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: week
tr: hafta

en: Comment
tr: Yorum

en: Items
tr: Öğeler

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Other
tr: Diğer

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: The configuration has been saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: The item has been deleted.
tr: Unsur silindi.
