Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Item
uk: Елемент

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: week
uk: тиждень

en: Comment
uk: Коментар

en: Items
uk: Елементи

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Other
uk: Інше

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: The configuration has been saved.
uk: Конфігурація була успішно збережена.

en: not available
uk: відсутній

en: No items available.
uk: Немає доступних пунктів.

en: for
uk: для

en: Edit item
uk: Редагувати пункт

en: Delete item
uk: Видалити позицію

en: Reservation
uk: Резервування

en: previous month
uk: попередній місяць

en: next month
uk: наступний місяць

en: previous week
uk: попередній тиждень

en: next week
uk: наступний тиждень

en: Date and Time
uk: Дата і час

en: available
uk: доступно

en: The item has been deleted.
uk: Елемент було успішно видалено.

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
uk: ЗРОБИТИ: Додати опис для показу в інтерфейсі.
