Simple Reservation (7.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Item
ur: شے

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Items
ur: سرخیاں
