Simple subscription (7.x-2.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Do nothing.
fr: Ne rien faire.

en: Export
fr: Exporter

en: Subscriptions
fr: Abonnements

en: subscriptions
fr: abonnements

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Headers
fr: Entêtes

en: Subscription
fr: Abonnement

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: e-mail address
fr: adresse électronique

en: Redirect path
fr: Chemin de redirection

en: Hash
fr: Hachage

en: <p>This form allows you to export subscriptions in a CSV (Comma-Separated Value) file. However, you can define which separator you want to use.</p>
fr: <p>Ce formulaire vous permet d'exporter les abonnements dans un fichier CSV (Comma-Separated Value). Cependant, vous pouvez définir quel séparateur utiliser.</p>

en: Date of subscription
fr: Date de l'abonnement

en: Define which columns you want to appear in the CSV file.
fr: Définir quelles colonnes vous souhaitez voir apparaître dans le fichier CSV.

en: Skip first row
fr: Passer la première ligne

en: If enabled, no headers will be added to the file.
fr: Si activé, aucun en-tête ne sera ajouté au fichier.

en: Force quote wrapping
fr: Force l'enveloppement dans des guillemets

en: If enabled, values will always be wrapped between quotes.
fr: Si activé, les valeurs seront toujours enveloppées entre guillemets.
