Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: Form ID
fr: Identifiant (ID) du formulaire

en: Please enter a valid email address.
fr: Veuillez saisir une adresse de courriel valide.

en: Fields
fr: Champs

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Range
fr: Intervalle

en: Maxlength
fr: Longueur maximale

en: Max
fr: Maximum

en: Insert this token into your form
fr: Insérer ce jeton (<em>token</em>) dans votre formulaire

en: First click a text field to insert your tokens into.
fr: Cliquez d'abord sur un champ de texte pour insérer vos jetons (<em>tokens</em>) dans celui -ci.

en: Are you sure that you want to delete %name from database?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name de la base de données ?

en: Minlength
fr: Longueur minimale
