Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Form ID
it: ID del form

en: Fields
it: Campi

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Rules
it: Regole

en: Maxlength
it: Lunghezza massima

en: Insert this token into your form
it: Inserisci questo token nel form

en: First click a text field to insert your tokens into.
it: Prima occorre cliccare sul campo di testo dove inserire i token.
