Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Rules
hi: नियम

en: Max
hi: अधिकतम
