Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Form ID
id: ID formulir

en: Please enter a valid email address.
id: Silakan isi dengan alamat email yang sah.

en: Fields
id: Bidang isian

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Max
id: Maks

en: Insert this token into your form
id: Masukkan token ini ke formulir Anda

en: First click a text field to insert your tokens into.
id: Pertama klik bidang isian teks untuk memasukkan token Anda.
