Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: List
pt: Lista

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Please enter a valid email address.
pt: Favor adicionar um e-mail válido.

en: Fields
pt: Campos

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: Range
pt: Variação

en: Rules
pt: Regras

en: Maxlength
pt: Comprimento máximo

en: Max
pt: Máx

en: Min
pt: Mínimo

en: Insert this token into your form
pt: Insira este token no seu formulário

en: First click a text field to insert your tokens into.
pt: Primeiramente, clique no campo de texto para inserir seus tokens.
