Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Please enter a valid email address.
pt: Por favor, insira um endereço de email válido.

en: Fields
pt: Campos

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: Range
pt: Intervalo

en: Rules
pt: Regras

en: Maxlength
pt: Tamanho máximo

en: Max
pt: Máximo

en: Insert this token into your form
pt: Inserir este token no seu formulário

en: First click a text field to insert your tokens into.
pt: Primeiro carregue num campo de texto para inserir os seus tokens.

en: Minlength
pt: Comprimento mínimo
