Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: List
uk: Список

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Form ID
uk: ID форми

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: Fields
uk: Поля

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Range
uk: Діапазон

en: Rules
uk: Правила

en: Maxlength
uk: Максимальна довжина

en: Max
uk: Мах

en: Please enter a valid URL.
uk: Укажіть коректну адресу (URL)

en: Min
uk: Мін

en: Insert this token into your form
uk: Вставити цей замінник у вашу форму

en: First click a text field to insert your tokens into.
uk: Щоб вставити замінник клацніть спочатку в текстовому полі.

en: Are you sure that you want to delete %name from database?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name з бази даних?

en: Please enter a valid number.
uk: Введіть коректне число.

en: Minlength
uk: Мін.довжина
