Simple Validation - 表单实时验证 (7.x-1.0-alpha4) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: List
ca: Llistat

en: Actions
ca: Accions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Edit
ca: Edita

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Save
ca: Desa

en: Fields
ca: Camps

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Range
ca: Abast

en: Rules
ca: Regles

en: Maxlength
ca: Longitud màxima

en: Max
ca: Màx

en: Min
ca: Mínim
