SimpleAds (7.x-1.9) - en to nl translation catalogue (91 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Default
nl: Standaard

en: Insert
nl: Invoegen

en: Link Target
nl: Linkdoel

en: View
nl: Weergeven

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Statistics
nl: Statistieken

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: 1 year
nl: 1 jaar

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Inactive
nl: Inactief

en: Advertisement
nl: Advertentie

en: Start date
nl: Begindatum

en: Number of days
nl: Aantal dagen

en: Clicks
nl: Klikken

en: Random
nl: Willekeurig

en: 3 Months
nl: 3 maanden

en: 6 Months
nl: 6 maanden

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: Days
nl: Dagen

en: Complete
nl: Voltooid

en: Not Published
nl: Niet gepubliceerd

en: Campaigns
nl: Campagnes

en: Campaign
nl: Campagne

en: Impressions
nl: Vertoningen

en: Last Week
nl: Vorige week

en: Last Month
nl: Vorige maand

en: Image Ad
nl: Afbeeldingsadvertentie

en: Text Ad
nl: Tekst-advertentie

en: Show All
nl: Alles weergeven

en: Ad Image
nl: Advertentieafbeelding

en: Ad Title
nl: Advertentietitel

en: Ad Flash
nl: Advertentie Flash

en: Flash Ad
nl: Flash-advertentie

en: Advertisements
nl: Advertenties

en: Ad Clicks / Unique Clicks
nl: Advertentiekliks / Unieke kliks

en: Ad Impressions / Unique Impressions
nl: Advertentievertoningen / unieke vertoningen

en: Ad Group
nl: Advertentiegroep

en: Ads per page
nl: Advertenties per pagina

en: There are no Ads
nl: Er zijn geen advertenties

en: Active during (@startdate - @enddate)
nl: Actief gedurende (@startdate - @enddate)

en: Expires on @datetime
nl: Verloopt op @datetime

en: Expired on @datetime
nl: Verlopen op @datetime

en: Access ad statistics
nl: Toegang tot advertentiestatistieken

en: Number of ads to display
nl: Aantal weer te geven advertenties

en: Ad width
nl: Advertentiebreedte

en: Ad height
nl: Advertentiehoogte

en: SimpleAds Filter
nl: SimpleAds-filter

en: Insert Ad Block
nl: Advertentieblok invoegen

en: Display Ads
nl: Advertenties weergeven

en: Ad Statistics
nl: Advertentiestatistieken

en: Ads List
nl: Adverteerderslijst

en: Create new Ad
nl: Een nieuwe advertentie aanmaken

en: Ad Groups
nl: Advertentiegroepen

en: Upload an image for this Ad.
nl: Een afbeelding voor deze advertentie uploaden.

en: URL Address
nl: URL-adres

en: Count ad clicks
nl: Advertentieklikken optellen

en: Ad Type
nl: Advertentietype

en: Please select Ad type.
nl: Selecteert u alstublieft het advertentietype.

en: Upload Flash file for this Ad.
nl: Flashbestand voor deze advertentie uploaden.

en: Ads order
nl: Advertentievolgorde

en: Ad rotation delay
nl: Advertentierotatievertraging

en: URL Address is not specified
nl: URL-adres is niet gespecificeerd

en: Create new Ad Group
nl: Een nieuwe advertentiegroep aanmaken

en: Displays ads in block
nl: Geeft advertenties in een blok weer

en: This ad is inactive
nl: Deze advertentie is inactief

en: This ad is active
nl: Deze advertentie is actief

en: Access ad node
nl: Toegang tot advertentie-nodes

en: 1 day left. | @count days left.
nl[0]: 1 dag resterend.
nl[1]: @count dagen resterend.

en: Advertisement id
nl: Advertentie-ID

en: Ip Address
nl: IP-adres

en: Ip address of the visitor.
nl: IP-adres van de bezoeker.

en: There are no Campaigns
nl: Er zijn geen campagnes

en: Advertisement Campaign
nl: Advertentiecampagne

en: Impressions left
nl: Vertoningen resterend

en: Clicks left
nl: klikken resterend

en: Days left
nl: Dagen resterend

en: Ad Status
nl: Advertentiestatus

en: The ad remains in Active state until it reaches the number of impressions, clicks or the number of days, whichever comes first.
nl: De advertentie zal actief blijven totdat deze het aantal impressies, klikken of dagen heeft bereikt.

en: Access advertisement campaings
nl: Toegang tot advertentiecampagnes

en: Ad Campaigns
nl: Advertentiecampagnes
