Simple Clean (7.x-1.4) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Post
de: Beitrag

en: Header
de: Kopfzeile

en: Right sidebar
de: Rechte Seitenleiste

en: Footer
de: Fußzeile

en: Search results
de: Suchergebnisse

en: Your search yielded no results
de: Diese Suche lieferte keine Ergebnisse

en: Mission statement
de: Beschreibung der Website

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Displaying @start - @end of @total results
de: Ergebnisse @start - @end von @total werden angezeigt
