Simple Clean (7.x-2.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Help
fa: راهنما

en: Post
fa: پست

en: Header
fa: سربرگ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
