SimpleCorp (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Effects
fr: Effets

en: Colors
fr: Couleurs

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Banner
fr: Bannière

en: Breadcrumb separator
fr: Séparateur du fil d'Ariane

en: Lists
fr: Listes

en: Buttons
fr: Boutons

en: Red
fr: Rouge

en: Fade
fr: Fondu

en: Slide
fr: Glisser

en: Purple
fr: Violet

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Grey
fr: Gris

en: Top Content
fr: Haut de contenu

en: Bottom Content
fr: Contenu postérieur

en: Columns
fr: Colonnes

en: Black
fr: Noir

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Posted By
fr: Posté par

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Show breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Footer Third
fr: Troisième pied de page

en: Dark Purple
fr: Violet sombre
