SimpleCorp (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Lists
it: Liste

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Purple
it: Viola

en: Plugins
it: Plugin

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Columns
it: Colonne

en: Black
it: Nero

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Posted By
it: Inserito da

en: Highlighted
it: Evidenziato
