SimpleCorp (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Effects
fa: جلوه‌ها

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Red
fa: قرمز

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Grey
fa: خاکستری

en: Orange
fa: نارنجی

en: Top Content
fa: محتوای بالای سایت

en: Bottom Content
fa: محتوای پایین سایت

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Black
fa: سیاه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Footer First
fa: اولین پاورقی

en: Footer Second
fa: پاورقی دوم

en: Footer Third
fa: پاورقی سوم
