SimpleCorp (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Colors
hi: रंग

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Lists
hi: सूचियों

en: Buttons
hi: बटन

en: Plugins
hi: प्लगिन्स

en: Blue
hi: नीला

en: Black
hi: काला

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
