SimpleCorp (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (65 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Effects
hu: Hatások

en: Colors
hu: Színek

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Breadcrumb separator
hu: Morzsák közti elválasztó jel

en: Lists
hu: Listák

en: Buttons
hu: Gombok

en: Red
hu: Vörös

en: Fade
hu: Áttünés

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Purple
hu: Bíbor

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Grey
hu: Szürke

en: Orange
hu: Narancs

en: Top Content
hu: Tartalom teteje

en: About the author
hu: A szerzőről

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Black
hu: Fekete

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Dark Blue
hu: Sötétkék

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Posted By
hu: Beküldte

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Light Gray
hu: Világosszürke

en: Light Green
hu: Világoszöld

en: Light Orange
hu: Világosnarancs

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Footer First
hu: Lábléc első

en: Footer Second
hu: Lábléc második

en: Show breadcrumb
hu: Morzsamenü megjelenítése

en: Dark Green
hu: Sötétzöld

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Footer Third
hu: Lábléc harmadik

en: Footer Fourth
hu: Lábléc negyedik

en: Light Purple
hu: Világos lila

en: Steel Blue
hu: Acélkék

en: Dark Pink
hu: Sötétrózsaszín

en: Dark Purple
hu: Sötétbordó

en: Dark Red
hu: Sötétpiros

en: Light Red
hu: Világospiros

en: Light Yellow
hu: Világossárga

en: Sea Blue
hu: Tengerkék

en: Fresh green
hu: Frisszöld

en: Light red
hu: Világospiros

en: Lavander
hu: Levendula

en: Light Grey
hu: Világosszürke

en: Dark Grey
hu: Sötétszürke

en: Show Social Icons
hu: Közösségi ikonok mutatása

en: Light Rounded
hu: Világos lekerekített

en: Dark Rounded
hu: Sötét lekerekített

en: Light Square
hu: Világos szögletes

en: Dark Square
hu: Sötét szögletes
