SimpleCorp (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Navigation
id: Navigasi

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Breadcrumb separator
id: Pemisah breadcrumb

en: Lists
id: Daftar

en: Buttons
id: Tombol

en: Red
id: Merah

en: Fade
id: Redup

en: Plugins
id: Plugin

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Grey
id: Abu-abu

en: Orange
id: Oranye

en: Columns
id: Kolom

en: Black
id: Hitam

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah
