SimpleCorp (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Por defeito

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Effects
pt: Efeitos

en: Colors
pt: Cores

en: Navigation
pt: Navegação

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Banner
pt: Faixa

en: Lists
pt: Listas

en: Buttons
pt: Botões

en: Red
pt: Vermelho

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Plugins
pt: Extensões

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Columns
pt: Colunas

en: Black
pt: Preto

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Light Gray
pt: Cinza claro

en: Light Green
pt: Verde claro

en: Light Orange
pt: Laranja claro

en: Responsive
pt: Responsivo
